24. január 2019. Timotej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Prezident Macron zvýši výdavky na obranu, chce zaručiť bezpečnosť vo Francúzsku

 19.1.2018 19.1.2018  

PARÍŽ 19. januára (WeNoviny.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa zaviazal v nadchádzajúcich rokoch zvýšiť výdavky na obranu. Chce tým zaručiť bezpečnosť v krajine a udržať francúzske vojenské jednotky pôsobiace v zahraničí.
Svoj plán oznámil vojakom na lodi Dixmude pri námornej základni v Toulone. Výdavky na obranu zvýši v tomto roku o 1,8 miliardy eur na celkových 34,2 miliardy. Zároveň prisľúbil, že do roku 2025 vyčlení pre tento sektor dve percentá hrubého domáceho produktu (HDP), zatiaľ čo teraz dostáva 1,8 percenta. Cieľom zvyšovania je podľa jeho slov "zastavenie erózie armády".

Odporúčame:Pracovníci väzení vo Francúzsko tvrdo protestovali, Macron nariadil rozsiahle kontroly systému

Macron tiež vyzval na zlepšenie európskej spolupráce medzi členskými i nečlenskými štátmi Európskej únie, aby tak vytvorili "strategickú samosprávu". Trvá zároveň na tom, že spojenectvo nebude konkurovať Severoatlantickej aliancii (NATO).
Viac k témam: bezpečnosť, Emmanuel Macron, Francúzsko, obranaZdroj: Webnoviny.sk - Prezident Macron zvýši výdavky na obranu, chce zaručiť bezpečnosť vo Francúzsku © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow