20. október 2020. Vendelín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Prezident Zeman vyzval ministra Hermana na odchod z vlády

SITA SITA SITA  6.11.2016 6.11.2016  

Vedenie vládnych ľudovcov z KDU-ČSL uviedlo, že svojich ministrov vo vláde meniť nebude.PRAHA 6. novembra (WebNoviny.sk) - Český minister kultúry Daniel Herman by mal podľa prezidenta Miloša Zemana odísť z vlády. V súvislosti s kauzou okolo neudelenia vyznamenania ministrovmu strýkovi Jiřímu Bradymu a stretnutím ministra s dalajlámom to Zeman vyhlásil v rozhovore pre Parlamentné listy.
Minister Herman v reakcii na toto vyhlásenie uviedol, že prezident má právo vysloviť svoj vlastný názor, napísal v tejto súvislosti spravodajský server Novinky.cz.
"Myslím si, že by mal odísť z vlády," povedal Zeman na adresu ministra a dodal: "Avšak si nemyslím, že tak urobí, aj keď poškodil záujmy svojho štátu a konal proti uzneseniu svojej vlády, pretože jeho túžba byť aj naďalej ministrom kultúry bude silnejšia, než čokoľvek iné."
Česká hlava štátu dodala, že "nevylučuje" rozhovor na tému odchodu Hermana z vlády s premiérom Bohuslavom Sobotkom. Štátnici budú rokovať v utorok v Lánoch.
Minister Herman na vyjadrenie českého prezidenta reagoval pre Novinky slovami, že "pán prezident má právo vysloviť svoj názor. A ja mu ďakujem, že svojimi výrokmi a postojmi len potvrdzuje pravdivosť mojich slov". Vedenie vládnych ľudovcov z KDU-ČSL uviedlo, že svojich ministrov vo vláde meniť nebude.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow