30. október 2020. Šimon/Šimona. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Prezidenti Kiska a Hollande rokovali v Elizejskom paláci

SITA SITA SITA  22.11.2016 22.11.2016  

Andrej Kiska si vo Francúzsku uctil obete teroristických útokov z roku 2015 a veniec položil aj k soche generála Milana Rastislava Štefánika na terase Observatória v Meudone.BRATISLAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) - Rozvoj francúzsko-slovenskej ekonomickej spolupráce, situácia v Európskej únii, na Ukrajine, v Rusku, na Blízkom východe a v Afrike boli témami spoločného stretnutia prezidenta Andreja Kisku s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom v parížskom Elyzejskom paláci.
Ako informuje internetová stránka slovenského prezidenta, Kiska počas oficiálnej návštevy Francúzska rokoval tiež s predsedom Národného zhromaždenia Francúzskej republiky Claudom Bartolonem.
Odporúčame:

Kiska žiada o diskusiu k zrušeniu Mečiarových amnestií

"Súčasťou oficiálnej cesty bol aj ekonomický program. Andrej Kiska navštívil spolu s podnikateľskou delegáciou Centrum výskumu a vývoja PSA Peugeot Citroën a diskutoval so zástupcami francúzskeho zamestnávateľského zväzu MEDEF," uvádza sa na stránke.
Na stretnutí s podnikateľským zväzom prezident vyzdvihol kvalitu slovenských pracovníkov, ktorú oceňujú aj zahraniční investori. Ako ďalej povedal, nielen kvalita, ale aj kreativita a motivácia našich ľudí vytvára veľký ekonomický potenciál Slovenska.
Zároveň skonštatoval, že verí, že vďaka potenciálu svojich mladých ľudí Slovensko ešte viac zužitkuje možnosti, ktoré ponúka Európska únia. "Budem rád, keď aj toto stretnutie bude inšpirovať a prispeje k výmene skúseností a rozvoju francúzsko-slovenskej spolupráce," povedal Kiska.
Prezident Kiska si vo Francúzsku uctil obete teroristických útokov z roku 2015 a veniec položil aj k soche generála Milana Rastislava Štefánika na terase Observatória v Meudone.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow