18. október 2018. Lukáš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Prezidentova dcéra neletela do Poľska špeciálom, výbor konanie voči Kiskovi ukončil

 16.5.2017 16.5.2017  

BRATISLAVA 16. mája (WebNoviny.sk) - Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií uzavrel konanie voči prezidentovi Andrejovi Kiskovi za jeho účasť na poklepaní základného kameňa mrakodrapu vo Varšave.
Prezident vo svojom stanovisku, ktoré poskytol výboru, uvádza, že skutočnosť, že jeho dcéra Natália pracuje vo firme HB Reavis, ktorá budovu stavia, nemala nič spoločné s jeho cestou a účasťou na akcii.
Zároveň aj ministerstvo vnútra poskytlo výboru zoznam pasažierov, ktorí leteli s prezidentom vládnym špeciálom do Varšavy.

Odporúčame:Kiska bude vysvetľovať let do Poľska, mal tam brať súkromné osoby vrátane dcéry

Ako povedal v utorok po skončení rokovania výboru jeho predseda Martin Poliačik (SaS), zo zoznamu vyplynulo, že let využili iba zamestnanci Kancelárie prezidenta SR a jeden novinár, teda ľudia, ktorí mali cestu absolvovali v rámci svojej pracovnej náplne.
Podnet voči prezidentovi na výbor podali koaliční poslanci Smeru a SNS. Problémom malo byť najmä to, že vo firme, ktorá ide mrakodrap stavať, pracuje Kiskova dcéra, a podľa nich zneužil svoje právomoci, keď vládnym špeciálom letel na návštevu Poľska spolu so svojou dcérou Natáliou a inými súkromnými osobami.
Predseda výboru Martin Poliačik však začatie konania považoval za neoprávnené i napriek tomu, že ide o kvalifikovaný podnet. Poslanec Pavol Goga (Smer-SD) sa však nazdával, že podnet voči Kiskovi bol legitímny.
Viac k témam: Andrej Kiska, Martin Poliačik, Pavol Goga, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkciíZdroj: Webnoviny.sk - Prezidentova dcéra neletela do Poľska špeciálom, výbor konanie voči Kiskovi ukončil © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow