24. september 2020. Ľuboš, Ľubor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pri Louvri útočil muž s mačetou, kričal Alah je najväčší

SITA  3.2.2017 3.2.2017  

Šéf francúzskej polície Michel Cadot oznámil, že muž mal pri sebe dva ruksaky. PARÍŽ 3. februára (WebNoviny.sk) - Francúzsky vojak postrelil v piatok pri vchode do múzea Louvre v Paríži neznámeho muža, ktorý naňho zaútočil nožom. Muž sa pokúšal dostať do budovy múzea v centre mesta s batožinou. Celú oblasť evakuovali.
Šéf francúzskej polície Michel Cadot oznámil, že muž mal pri sebe dva ruksaky. Ani v jednom z nich sa nenachádzalo výbušné zariadenie.
Ozbrojenec s mačetou sa vrhol na skupinu policajtov a vojakov s pokrikom v arabskom jazyku "Alah je najväčší" a ľahko zranil jedného armádneho príslušníka. Jeden z vojakov na neho vystrelil spolu päť rán. Útočník utrpel vážne zranenia, dodal Cadot.
Jeden zo zdrojov uvádza, že útočník sa pokúsil vojsť do podzemného obchodného centra múzea, potom zaútočil na vojaka. Francúzske ministerstvo vnútra v odkaze na Twitteri oznámilo prebiehajúcu "vážnu udalosť" v oblasti Louvru.
Hovorkyňa múzea uviedla, že túto kultúrnu inštitúciu "nateraz uzavreli". Stanica BBC tvrdí, že Louvre evakuovali. Svedkovia uviedli, že polícia a vojaci utvorili okolo vchodu do múzea koridor.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow