26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pri nehode vlaku v Seattle sa automaticky spustili brzdy, rušňovodiča asi rozptyľovala iná osoba

 20.12.2017 20.12.2017  

DUPONT 20. decembra (WebNoviny.sk) - Vlaku, ktorý sa v pondelok vykoľajil na železničnom nadjazde južne od Seattlu, sa pri nehode automaticky spustili brzdy.
Informovala o tom predstaviteľka Národnej rady pre bezpečnosť dopravy (National Transportation Safety Board - NTSB) Bella Dinh-Zarr s tým, že podľa predbežných informácií nič nenaznačuje, že by rušňovodič manuálne spustil núdzovú brzdu. Ako dodala, príčina incidentu ešte stále nie je známa.

Ďalšia osoba v rušni

Agentúra AP, ktorá komunikovala s nemenovaným federálnym úradníkom, informovala, že sa kompetentné orgány pri vyšetrovaní zameriavajú aj na možnosť, že rušňovodiča havarovaného vlaku rozptyľovala prítomnosť ďalšej osoby v rušni.
V čase nehody tam bol totiž aj zamestnanec v zácviku. Ďalšou súčasťou vyšetrovania je aj preskúmanie potrebného tréningu rušňovodičov a ďalších členov posádky.

Obmedzovač rýchlosti nefungoval

Vyšetrovatelia už skôr informovali, že vlak šiel rýchlosťou 129 kilometrov za hodinu v úseku, kde je povolených len 48 kilometrov za hodinu. Vlak nemal podľa neskorších zistení funkčnú technológiu na obmedzovanie rýchlosti. Ako informovali úrady, systém mal síce nainštalovaný, nebol však funkčný.

Odporúčame:Vlak zrazil medzi Pezinkom a Bratislavou človeka, zdravotným záchranárom pomáhali aj hasiči

Havária vlaku si vyžiadala tri obete a viac než 70 zranených. Vo vlaku bolo v čase havárie 80 cestujúcich a piati zamestnanci dráh. Vlaková súprava najväčšej americkej železničnej spoločnosti Amtrak smerovala zo Seattlu do Portlandu v štáte Oregon a vykoľajila sa o 7:34 miestneho času (16:34 SEČ) 64 kilometrov južne od Seattlu.
Viac k témam: nehoda vlaku, Seattle, USAZdroj: Webnoviny.sk - Pri nehode vlaku v Seattle sa automaticky spustili brzdy, rušňovodiča asi rozptyľovala iná osoba © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow