19. september 2020. Konštantín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pri obnove Šrobárovej ulice v Trnave našli ľudské kosti

 7.3.2017 7.3.2017  

TRNAVA 7. marca (WebNoviny.sk) – Ľudské kosti odkryli stroje počas rekonštrukcie Šrobárovej ulice v Trnave. Nachádzali sa len pár desiatok centimetrov pod povrchom cesty. Nálezu sa ujala Zuzana Poláková z Archeologického ústavu SAV v Nitre, ktorá na stavbe vykonáva záchranný archeologický výskum.
Poláková podľa stavu kostí usudzuje, že pochádzajú z novoveku, bude však nutné ich skúmanie, ako aj ďalšie skúmanie miesta nálezu. Archeologička pripúšťa, že nález môže súvisieť s krížom, ktorý sa v týchto miestach pred stáročiami nachádzal. Krajský pamiatkový úrad v Trnave v rozhodnutí o  vykonaní záchranného pamiatkového výskumu upozorňuje skôr na možný nález pozostatkov architektúr renesančného barbakanu v časti od Štefánikovej ulice.
Mesto Trnava začalo s obnovou Šrobárovej ulice 1. marca, práce majú podľa zmluvy trvať približne tri mesiace. Dodávateľom stavby je spoločnosť Cesty Nitra, kompletná rekonštrukcia ulice bude stáť 640-tisíc eur.
Viac k témam: TrnavaZdroj: Webnoviny.sk - Pri obnove Šrobárovej ulice v Trnave našli ľudské kosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow