21. január 2021. Vincent. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pri preplnenom trhovisku v Nigérii sa odpálili štyria muži

SITA  13.1.2017 13.1.2017  

V Madagali došlo iba v uplynulom mesiaci k samovražednému útoku školáčok, ktoré zabili vtedy 56 ľudí.YOLA 13. januára (WebNoviny.sk) - Najmenej dve obete na životoch a 14 zranených zostalo v piatok v okolí preplneného trhoviska v meste Madagali na severovýchode Nigérie po tom, čo sa tam odpálili štyria samovražední atentátnici. Informovali o tom svetové agentúry s odvolaním sa na oficiálne nigérijské zdroje.
Policajný hovorca z miesta útoku predtým telefonicky pre agentúru Reuters hovoril o 15 obetiach na životoch. Francúzske médiá informujú o šiestich usmrtených osobách vrátane štvorice útočníkov.
K zodpovednosti za tieto útoky sa zatiaľ nikto neprihlásil, ale spôsob ich realizácie naznačuje, že by mohlo ísť o ďalšiu akciu extrémistov z Boko Haram. V Madagali došlo iba v uplynulom mesiaci k samovražednému útoku školáčok, ktoré zabili vtedy 56 ľudí.
Organizácia Spojených národov práve v piatok upozornila, že humanitárna kríza v oblasti Čadského jazera, ktorú vyvolali bojové operácie islamistického hnutia Boko Haram, sa zhoršuje. Pomoc na severovýchode Nigérie a v častiach Kamerunu, Čadu a Nigeru naliehavo potrebuje 10,7 milióna ľudí.
Koordinátor humanitárnych operácií OSN Stephen O'Brien v noci na dnes na pôde Bezpečnostnej rady OSN v New Yorku uviedol, že hnutie Boko Haram síce stratilo väčšinu územia, ktoré donedávna ovládalo, ale svojimi výpadmi a samovražednými atentátmi naďalej terorizuje civilistov v danej oblasti a likviduje tamojšiu ekonomiku.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow