22. september 2020. Móric. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pri útoku bol v Mósule zničený posledný most cez Tigris

SITA  28.12.2016 28.12.2016  

V severoirackom Mósule stálo na rieke Tigris, ktorá preteká stredom mesta, päť mostov. V súčasnosti sú všetky zničené.BAGDAD 28. decembra (WebNoviny.sk) - Pri leteckom útoku na mesto Mósul, ovládanom militantmi z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS), došlo k zničeniu posledného funkčného mosta cez rieku Tigris.
Miestni obyvatelia dnes pre agentúru AP uviedli, že k vzdušnému útoku na most v Mósule došlo ešte v pondelok nadránom. Predstavitelia irackých ozbrojených síl a Američanmi vedenej medzinárodnej koalície incident nekomentovali.
Aktivisti pôsobiaci v Mósule zverejnili v utorok večer na internete fotografie železného mosta s pokrútenými nosníkmi visiacimi do vody. Prepravu obyvateľov Mósulu z jedného brehu Tigrisu na druhý zabezpečujú kompy. V severoirackom Mósule stálo na rieke Tigris, ktorá preteká stredom mesta, päť mostov. V súčasnosti sú všetky zničené.
Bitka o Mósul ovládaný Islamským štátom sa začala 17. októbra. Na pozície islamistov v okolí mesta útočia príslušníci irackej armády, kurdských polovojenských jednotiek péšmarga, sunnitských kmeňových jednotiek a Bagdadom schválených šiitských milícií. Zo vzduchu ich podporuje medzinárodná koalícia vedená Spojenými štátmi.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow