30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pri útoku v Berlíne zomrela aj Češka

SITA  23.12.2016 23.12.2016  

Ide o prvú českú obeť terorizmu v Európe, konštatoval web Novinky.cz.PRAHA 23. decembra (WebNoviny.sk) - Jednou z obetí pondelňajšieho teroristického útoku v Berlíne je aj občianka Českej republiky, ktorá v Nemecku dlhodobo žila s manželom. Vo štvrtok večer o tom informovalo české ministerstvo zahraničných vecí. Ide o prvú českú obeť terorizmu v Európe, konštatoval web Novinky.cz.
"Dúfal som, že sa český občan v Európe nikdy nestane obeťou teroristického útoku. Som zarmútený, že sa tak stalo teraz v dôsledku tohto odporného teroristického činu. V tejto ťažkej chvíli hlboko súcitím s rodinou zosnulej," povedal minister zahraničných vecí ČR Lubomír Zaorálek.

ÚTOK V BERLÍNE

Informáciu o úmrtí Češky dostalo veľvyslanectvo ČR vo štvrtok večer od rezortu nemeckej diplomacie. Český veľvyslanec o tom okamžite upovedomil jej rodinu.
Na českú ambasádu sa po útoku obrátil manžel zosnulej a ohlásil, že po nej pátra. Dodal, že v čase útoku mohla byť na vianočnom trhu na námestí Breitscheidplatz alebo v jeho okolí. Muž následne v súčinnosti s českými úradmi poskytol nemeckej polícii identifikačné údaje a umožnil odobrať vzorky DNA.
Obaja manželia žili dlhodobo v Nemecku, žena od roku 2014 pracovala v Berlíne v logistickej firme. Minister Zaorálek sa k prípadu vyjadrí v piatok na tlačovej konferencii.
Nemeckí vyšetrovatelia podozrievajú zo spáchania teroristického útoku kamiónom, ktorý si vyžiadal 12 mŕtvych a takmer 50 zranených, 24-ročného Tunisana Anisa Amriho. Češka je po Izraelčanke a Talianke jeho treťou zahraničnou obeťou.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow