16. júl 2019. Drahomír. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pri útoku v Sýrii zahynul jeden z veliteľov Islamského štátu

SITA  29.12.2016 29.12.2016  

Abú Džandal Kuwajtí podľa Pentagónu prišiel o život v pondelok pri zásahu neďaleko priehrady Tabka v severnej Sýrii.WASHINGTON/DAMASK 29. decembra (WebNoviny.sk) - Pri nedávnom nálete na severe Sýrie, ktorý podnikla medzinárodná koalícia pod velením Spojených štátov, zahynul ďalší z veliteľov džihádistickej skupiny Islamský štát (IS). Oznámilo to vo štvrtok americké ministerstvo obrany.
Abú Džandal Kuwajtí podľa Pentagónu prišiel o život v pondelok pri zásahu neďaleko priehrady Tabka v severnej Sýrii. Bol členom vojenskej rady IS a zohral tiež úlohu pri bojoch o starobylé mesto Palmýra, ktorého sa táto skupina v novembri opäť zmocnila.
Veliteľ Kuwajtí operoval v meste Rakka, ktoré sa považuje za hlavné mesto IS v Sýrii, píše sa ďalej v správe Pentagónu. Do oblasti mesta Tabka, 40 kilometrov západne od Rakky, ho vyslali, aby tam pomohol pri bojoch proti jednotkám Demokratických síl Sýrie pod vedením Kurdov.
Demokratické sily Sýrie spoločne s kurdskými Oddielmi ľudovej sebaobrany začali v novembri s leteckou podporou medzinárodnej koalície ťaženie na Rakku.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow