24. január 2019. Timotej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pri výbuchu vŕtacej súpravy v Oklahome je nezvestných päť robotníkov, záchranári museli odísť

 23.1.2018 23.1.2018  

QUINTON 23. januára (WebNoviny.sk) - Výbuch vŕtacej súpravy západne od mesta Quinton v americkom štáte Oklahoma si vyžiadal päť nezvestných. Na mieste s ložiskom zemného plynu bolo v tom čase vyše 20 robotníkov. Oheň pohltil okrem spomínanej súpravy aj ďalšie vybavenie ako napríklad žeriav, ktorý sa zrútil na zem.
Záchranári museli opustiť miesto v dôsledku niekoľkých ďalších výbuchov. V ohrozenej oblasti je aj niekoľko cisterien. "Horí takmer všetko, čo sa tam nachádza," povedal zástupca tamojších záchranárov Kevin Enloe a dodal, že hasiči museli nechať oheň horieť a nemohli použiť vodu, aby tak zamedzili šíreniu nebezpečného materiálu.

Odporúčame:Aktualizované: Japonská sopka Kusacu-Širane vybuchla, záchranári zvažujú evakuáciu desiatok lyžiarov

Z miesta evakuovali 17 robotníkov, vrátane jedného, ktorého museli ošetriť pre malé popáleniny. Záchranári prehľadávajú okolité lesy, aby zistili, či sa v nich nenachádzajú ďalší pracovníci.
Amy Elliott, hovorkyňa kancelárie súdneho lekára štátu Oklahoma, povedala, že zatiaľ nemôžu s istotou potvrdiť, či niekto zahynul. Takéto informácie budú môcť podať až po tom, ako sa im podarí dostať oheň pod kontrolu.
Spoločnosť Patterson-UTI Energy Inc. v pondelok potvrdila, že niekoľko jej zamestnancov je nezvestných. "Príčina požiaru zatiaľ nie je známa," dodala firma.
Viac k témam: USA, výbuchZdroj: Webnoviny.sk - Pri výbuchu vŕtacej súpravy v Oklahome je nezvestných päť robotníkov, záchranári museli odísť © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow