2. december 2020. Bibiána. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Priaznivci Trumpa podali žalobu proti prerátavaniu hlasov

SITA SITA SITA  2.12.2016 2.12.2016  

Donald Trump ako republikánsky kandidát vo Wisconsine prezidentské voľby 8. novembra vyhral a o prepočítanie požiadala kandidátka americkej Strany zelených Jill Steinová.WASHINGTON 2. decembra (WebNoviny.sk) - Podporovatelia novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa podali na federálny súd žalobu, ktorou sa snažia zastaviť prebiehajúce prepočítavanie hlasov odovzdaných v prezidentských voľbách v štáte Wisconsin. Voľby vyhral Trump, hoci sa očakávalo víťazstvo jeho demokratickej kandidátky Hillary Clintonovej.
Žaloba a žiadosť o dočasný súdny príkaz na zachovanie súčasného povolebného stavu boli podané vo štvrtok neskoro večer na federálnom súde v Madisone, hlavnom meste štátu Wisconsin. Podali ich organizácie Great America PAC, Stop Hillary PAC a volič z Wisconsinu Ronald R. Johnson.

V žalobe sa tvrdí, že prepočítanie hlasov voličov, ktoré sa začalo vo štvrtok, ohrozuje príslušné procesné práva Johnsona a ďalších občanov, ktorí hlasovali za Trumpa. Trump ako republikánsky kandidát vo Wisconsine prezidentské voľby 8. novembra vyhral a o prepočítanie požiadala kandidátka americkej Strany zelených Jill Steinová.
V žalobe sa takisto argumentuje, že pri prepočítavaní pravdepodobne dôjde k omylom, keďže volební predstavitelia sa ponáhľajú, aby stihli konečný termín 13. decembra, dokedy musí byť prerátavanie ukončené. Trump zvíťazil v prezidentských voľbách nad demokratickou súperkou Hillary Clintonovou približne o 22.000 hlasov, čiže o necelé jedno percento.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow