17. november 2018. Klaudia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Priemerný vek zamestnancov v stavebníctve je 42 rokov

SITA  28.12.2016 28.12.2016  

Najstarší zamestnanci pracujú na úrovni manažmentu s priemerným vekom 45 rokov. Iba veľmi malé percento zamestnancov predstavujú cudzinci.
BRATISLAVA 28. decembra (WebNoviny.sk) - Zamestnanci slovenských stavebných firiem majú priemerný vek 42 rokov, najstarší zamestnanci pracujú na úrovni manažmentu s priemerným vekom 45 rokov. Iba veľmi malé percento zamestnancov predstavujú cudzinci.
Vyplýva to zo štvrtej kvartálnej analýzy slovenského stavebníctva v tomto roku spracovanej analytickou spoločnosťou CEEC Research v spolupráci s Považskou cementárňou, a. s., Ladce.
Robotnícke a administratívne pozície v domácom stavebníctve zastávajú ľudia s priemerným vekom 41 rokov. Vyšší priemerný vek zamestnancov sa objavuje u firiem zameraných na inžinierske stavebníctvo (45 rokov) a veľkých stavebných spoločností (44 rokov). Odpovede riaditeľov stavebných spoločností o priemernom veku zamestnancov sa pohybovali v rozmedzí od 25 do 65 rokov.
"Stavebné firmy pritom v drvivej väčšine prípadov zamestnávajú Slovákov a iba veľmi malú časť zamestnancov predstavujú cudzinci. Najviac zamestnancov slovenskej národnosti pracuje v priemere na administratívnych pozíciách (98 percent), nasledujú manažérske (97 percent) a robotnícke profesie (95 percent)," priblížil riaditeľ CEEC Research Jiří Vacek. Najmenej cudzincov pracuje vo firmách zameraných na inžinierske stavby (1 percento) a na manažérskych pozíciách veľkých firiem žiadni. Takmer pätina (18 percent) riaditeľov stavebných spoločností na túto otázku neodpovedala.
Strojový park stavebných firiem sa obmieňa v priemere po siedmich rokoch, pričom na tomto údaji sa zhodli riaditelia naprieč celým sektorom. Jedinú výnimku predstavujú veľké stavebné spoločnosti, v ktorých obmieňajú stroje v priemere po ôsmich rokoch.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow