24. január 2019. Timotej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Progresívne Slovensko chce v parlamentných voľbách získať 20-percentnú podporu voličov

 20.1.2018 20.1.2018  

ŽILINA 20. januára (WebNoviny.sk) – Nové politické hnutie Progresívne Slovensko chce už v najbližších parlamentných voľbách získať 20-percentnú podporu voličov. Hnutie má 121 zakladajúcich členov a povedie ju podnikateľ Ivan Štefunko.

Centristické a liberálne hnutie

„Progresívne Slovensko je politické hnutie pozostávajúce z ľudí z celej krajiny, ktorí chcú posunúť Slovensko konečne vpred. Sme centristické a liberálne hnutie, lebo staré nálepky ako ľavica a pravica už neplatia. Slovensko je plné ľudí, ktorí chcú modernú, otvorenú a európsku krajinu. Budeme silnou politickou silou, ktorá zmení Slovensko už v nasledujúcich voľbách,“ povedal predseda hnutia Ivan Štefunko.

Odporúčame:Progresívne Slovensko predstavilo nového odborníka, právo a spravodlivosť bude riešiť Čaputová

Na prvom sneme strany v sobotu v Žiline si zakladajúci členovia zvolili okrem predsedu aj piatich podpredsedov- advokátku Zuzanu Čapútovú, právničku Irenu Bihariovú, expertku na kultúrne politiky Zoru Jaurovú, podnikateľa Michala Trubana a odborníka na medzinárodné vzťahy Michala Šimečku. Medzi lídrami strany figuruje aj Martin Poliačik, jeden zo zakladajúcich členov strany SaS, ktorý vlani v novembri oznámil, že v SaS končí.

Prioritami školstvo a zdravotníctvo

Podľa podpredsedu Michala Trubana 95 percent zo 121 zakladajúcich členov hnutia nikdy nebolo v politike. „Nie sme stranou jedného muža, ale silný tím plný lídrov. V predsedníctve máme ľudí z celého Slovenska, ktorí nám pomáhali pri budovaní hnutia a sú silné osobnosti vo svojich komunitách,“ povedal Truban.
Podpredsedníčka Zuzana Čapútová naznačila, že medzi priority strany patrí školstvo a zdravotníctvo a venovať sa chcú aj právu a spravodlivosti či ochrane životného prostredia.
„Chceme zo Slovenska krajinu, kde sa deti v školách naučia všetko, čo potrebujú pre život. V nemocniciach budeme efektívne liečiť a všetci dostanú za svoju prácu plat, ktorí si zaslúžia,“ povedala Čapútová. Ako to chce hnutie docieliť, Čapútová neuviedla.
Viac k témam: Ivan Štefunko, Michal Truban, Progresívne Slovensko, Zuzana ČaputováZdroj: Webnoviny.sk - Progresívne Slovensko chce v parlamentných voľbách získať 20-percentnú podporu voličov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow