20. september 2020. Ľuboslav(a). °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Prvou Bratislavčankou je Martinka, prvou Košičankou Michaela

SITA  1.1.2017 1.1.2017  

V Prešove prišlo na svet prvé dieťa v roku 2017 iba osem sekúnd po polnoci. BRATISLAVA/KOŠICE/PREŠOV 1. januára (WebNoviny.sk) - Prvé dieťatko v Bratislave sa narodilo v Univerzitnej nemocnici Bratislava na Kramároch sedem minút po polnoci, volá sa Martinka. Po narodení vážila 3 560 gramov a merala 57 centimetrov. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnici v Bratislave Zuzana Eliášová, v ružinovskej nemocnici sa prvé dieťatko v novom roku narodilo 52 minút po polnoci. Chlapček sa volá Oliver, meria 51 centimetrov a váži 3 650 gramov. V petržalskej nemocnici na Antolskej prišlo prvé bábätko na svet o 5:58. Malá Klárka meria 50 centimetrov a váži 3 670 gramov.

Michaela sa narodila dve minúty po polnoci

Prvým novoročným dieťaťom v Košiciach je dievčatko Michaela. Informoval o tom ráno námestník riaditeľa košickej univerzitnej nemocnice Ľuboslav Beňa. Uviedol, že dievčatko prišlo na svet 1. Januára dve minúty po polnoci. Mamička i dievčatko sú v poriadku. Prvá malá Košičanka Michaela váži 3 810 gramov a meria 50 centimetrov. Mamičkou je Zuzana M. z Košíc. Ešte dnes, ako je už metropole východu zvykom, mamičku s maličkou navštívi košický primátor Richard Raši a odovzdá jej dar, ktorý venuje mesto Košice. V druhej košickej pôrodnici v súkromnej nemocnici v Košiciach – Šaci sa do siedmej nenarodilo žiadne dieťatko.
V Prešove prišlo na svet prvé dieťa v roku 2017 iba osem sekúnd po polnoci. Novorodeniatko vážilo 3 960 gramov a meralo 51 centimetrov. Malá Eliška je prvorodenou dcérou zamestnankyne nemocnice, ktorá pracuje ako lekárka. Narodila sa po sekcii na gynekologicko-pôrodníckom oddelení I. (tzv. starej pôrodnice) vo Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Renáta Cenková.

V Žiline prišla na svet Lilien

Prvým novoročným dieťaťom narodeným vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline je Lilien. Narodila sa o 8:50, meria 49 centimetrov a váži 3 530 gramov. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa fakultnej nemocnice v Žiline Viera Jurčiová, posledným minuloročným dieťaťom narodeným v tejto nemocnici je Richard z Jasenového. Narodil sa hodinu pred polnocou, vážil 3 440 gramov a meral 50 centimetrov.
Na narodenie prvého Liptáka v tomto roku v nemocniciach v Ružomberku a v Liptovskom Mikuláši stále čakajú. "Prvý plánovaný pôrod máme 2. januára," potvrdila pre agentúru SITA hovorkyňa Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku Petra Dišková. Pôrod v najbližších hodinách neočakávajú ani v Liptovskej nemocnici s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow