16. január 2021. Kristína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

PSA Groupe vyrobila v Trnave rekordných 315 tisíc vozidiel

SITA  23.12.2016 23.12.2016  

Hlavnú zásluhu na úspešnom roku malo uvedenie nového modelu Citroën C3, z ktorého v Trnave vyrobili už viac ako 40 tisíc vozidiel pre zákazníkov po celom svete.TRNAVA 23. decembra (WebNoviny.sk) - Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia vyrobila v tomto roku 315 050 vozidiel a dosiahla tak nový rekord v objeme výroby. Jej produkcia vzrástla medziročne o štyri percentá. Informoval o tom hovorca automobilky Peter Švec. Hranicu 300-tisíc vyrobených vozidiel prekročila automobilka prvýkrát vlani.
Hlavnú zásluhu na úspešnom roku malo podľa Šveca uvedenie nového modelu Citroën C3, z ktorého v Trnave vyrobili už viac ako 40 tisíc vozidiel pre zákazníkov po celom svete. Najvyšší podiel na tohtoročnej produkcii mal model Peugeot 208 (75 %). Úspešne pokračovala aj výroba modelu Citroën C3 Picasso. Vďaka Citroënu C3 predpokladá vedenie automobilky v roku 2018 objem výroby až na úrovni 360 tisíc vozidiel.
Trnavská automobilka v piatok 23. decembra zastavila výrobu, jej opätovný rozbeh je naplánovaný na utorok 3. januára. Väčšina zamestnancov bude čerpať dovolenku, počas nevýrobných dní sa budú robiť práce, ktoré nie je možné vykonávať počas výroby.
Trnavský závod pokračuje v príprave na rozbeh štvrtej, takzvanej víkendovej zmeny. Jej nábeh začne postupne začiatkom roku 2017. Výroba v plnohodnotnom štvorzmennom režime sa predpokladá koncom marca.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow