28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pustíme vám tam migrantov, vyhráža sa Erdogan Európskej únii

SITA SITA SITA  25.11.2016 25.11.2016  

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v piatkovom príhovore zúrivo reagoval na nezáväzné uznesenie Európskeho parlamentu z predchádzajúceho dňa. ISTANBUL 25. novembra (WebNoviny.sk) - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan varoval v piatok Európsku úniu, že ak sa bude ďalej vyhrážať jeho krajine, on otvorí hraničné priechody a umožní tisícom migrantov zaplaviť štáty EÚ. Informovala o tom tlačová agentúra AP.
Odporúčame:

Vaše hlasy nemajú žiadnu váhu, odkázal europoslancom Erdogan

Erdogan v piatkovom príhovore zúrivo reagoval na nezáväzné uznesenie Európskeho parlamentu (EP) z predchádzajúceho dňa, ktoré požaduje, aby únia zmrazila rokovania s Tureckom o jeho členstve, a to z dôvodu tvrdého prenasledovania občanov po neúspešnom júlovom štátnom prevrate.
"To my kŕmime tri až tri a pol milióna utečencov v tejto krajine. Vy ste sa spreneverili svojim sľubom," povedal Erdogan na adresu EÚ. "Ak v tom zájdete ešte ďalej, tie pohraničné priechody sa otvoria," dodal turecký líder. EÚ dosiahla tento rok s Ankarou dohodu o navracaní migrantov do Turecka výmenou za balík opatrení, zahŕňajúci pomoc pre utečencov a zrýchlené rozhovory o členstve Turecka v únii.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow