25. október 2020. Aurel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Putin: Dobré vzťahy Ruska s Trumpom sú kľúčové pre celý svet

SITA SITA SITA  30.11.2016 30.11.2016  

Pri poslednom telefonickom rozhovore sa Putin s Trumpom zhodli na tom, že neuspokojivý stav vzťahov Ruska a USA by sa mal určite dať do poriadku.
MOSKVA 30. novembra (WebNoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin dnes vyhlásil, že dúfa v urovnanie vzťahov svojej krajiny a Spojených štátov po tom, ako sa vo Washingtone vymení vláda a šéfom Bieleho domu sa v januári stane novozvolený prezident Donald Trump. Informuje o tom agentúra TASS.
"Teraz, keď sa už predvolebná kampaň v USA skončila a nový prezident sa čoskoro nasťahuje do Bieleho domu, dúfame, že nastane šanca pre nastolenie vzťahov kľúčových nielen pre obe naše krajiny, ale aj pre medzinárodnú stabilitu a bezpečnosť," uviedol Putin na moskovskom fóre venovanom ruskému diplomatovi Jevgenijovi Primakovovi.
Šéf Kremľa ďalej pripomenul, že rusko-americké vzťahy sa počas uplynulých niekoľkých rokov značne zhoršili. "Nie je to naša chyba," zdôraznil. Podľa vlastných slov sa pri svojom poslednom telefonickom rozhovore s Trumpom zhodli na tom, že "neuspokojivý stav vzťahov Ruska a USA by sa mal určite dať do poriadku". "Rusko je pripravené vyjsť svojmu partnerovi v ústrety," zakončil prvý muž Ruskej federácie.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow