19. máj 2019. Gertrúda. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Putin neverí, že si Trump pozval do hotela prostitútky

SITA  18.1.2017 18.1.2017  

Vladimir Putin zároveň označil za úplný nezmysel tvrdenia, že ruské tajné služby Trumpa sledovali, aby o ňom získali kompromitujúce informácie.MOSKVA 17. januára (WebNoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin vyjadril v utorok pochybnosti o pravdivosti správ, podľa ktorých si novozvolený americký prezident Donald Trump počas návštevy Moskvy v roku 2013 pozval do hotelovej izby prostitútky. Putin tak podľa agentúry Reuters reagoval na neoverené informácie z minulého týždňa, ktoré Trump označil za "vykonštruované správy a politický hon na čarodejnice".
Na otázku internetovej spravodajskej televízie Life, či videl dokumenty alebo videozáznamy naznačujúce, že Trump si do hotelovej izby pozval skupinu prostitútok, Putin odpovedal: "Trump určite prišiel a okamžite vyrazil za moskovskými prostitútkami. Je to dospelý človek a okrem toho muž, ktorý sa dlhé roky podieľal na organizácii súťaží krásy. Spoločensky sa stýka s najkrajšími ženami sveta. Pokladám za ťažko uveriteľné, že utekal do nejakého hotela, aby sa tam stretol s našimi dievčatami so zníženou spoločenskou zodpovednosťou," uviedol Putin v Moskve na spoločnej tlačovej konferencii s moldavským prezidentom Igorom Dodonom.

Putin zároveň označil za "úplný nezmysel" tvrdenia, že ruské tajné služby Trumpa sledovali, aby o ňom získali kompromitujúce informácie, pričom opäť zdôraznil, že sa s novozvoleným americkým prezidentom nikdy osobne nestretol. Viaceré americké média v utorok večer informovali, že dosluhujúci prezident Barack Obama i Trump dostali minulý týždeň spolu so správou o ruských počítačových útokoch na USA aj neoverené dokumenty o tom, že "ruskí agenti" údajne majú informácie osobného i finančného charakteru, ktoré kompromitujú nového prezidenta USA.
Spravodajský portál BuzzFeed následne zverejnil 35-stranový dokument, ktorý údajne poslúžil ako podklad pre správu tajných služieb. Dôveryhodnosť dokumentu však spochybnila aj platforma WikiLeaks, podľa ktorej tento materiál nie je správou rozviedky.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow