22. január 2019. Zora. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Putin ponúkol zverejnenie prepisu rozhovoru Trumpa s Lavrovom

 17.5.2017 17.5.2017  

SOČI 17. mája (WebNoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin v stredu odmietol tvrdenia, že jeho americký náprotivok Donald Trump poskytol minulý týždeň tajné informácie vysokopostaveným ruským predstaviteľom a označil ich za "politickú schizofréniu". Informovala o tom agentúra AP.

Odporúčame:Aktualizované: Trump mal Rusom vyzradiť prísne tajné informácie

Putin na spoločnej tlačovej konferencii s talianskym premiérom Paolom Gentilonim v Soči ponúkol prepis rozhovoru Trumpa s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom a ruským veľvyslancom vo Washingtone Sergejom Kisľakom, ktorý prebehol minulý týždeň v Oválnej pracovni Bieleho domu a počas ktorého mal Trump prezradiť obom diplomatom tajné informácie.

Odporúčame:Správy o odovzdaní tajných informácií Lavrovovi sú falošné, tvrdí Rusko

Putin zároveň žartom podotkol, že Lavrova "potrestá" za to, že sa s ním "o tie tajomstvá nepodelil".
Trump údajne minulý týždeň v stredu na schôdzke s Lavrovom a Kisľakom hovoril o teroristickej hrozbe zo strany IS vzťahujúcej sa na použitie laptopov na palubách lietadiel.
Anonymný zdroj informoval denník Washington Post, že údaje, ktoré Trump ďalej posunul svojim ruským hosťom v Oválnej pracovni, poskytol nemenovaný partner USA na základe dohody o výmene tajných informácií.
Podľa denníka New York Times tieto tajné informácie poskytol Spojeným štátom práve Izrael.
Viac k témam: Donald Trump, Rusko, Sergej Lavrov, USA, Vladimir PutinZdroj: Webnoviny.sk - Putin ponúkol zverejnenie prepisu rozhovoru Trumpa s Lavrovom © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow