20. január 2021. Dalibor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Putin: Trump je inteligentný, pochopí novú zodpovednosť

SITA SITA SITA  4.12.2016 4.12.2016  

Šéf Kremľa už tento týždeň vyjadril nádej, že po januárovom nástupe Trumpa na post prezidenta dôjde k urovnaniu vzťahov Ruska a Spojených štátov. MOSKVA 4. decembra (WebNoviny.sk) - Novozvolený americký prezident Donald Trump je inteligentný človek a rýchlo pochopí novú úroveň zodpovednosti, ktorú bude mať v pozícii verejného činiteľa na rozdiel od doterajšieho pôsobenia v podnikateľskej sfére. Uviedol to v nedeľu ruský prezident Vladimir Putin.
V rozhovore pre ruskú televíziu NTV, odvysielanom najskôr vo Vladivostoku na Ďalekom východe, Putin tiež podľa tlačových agentúr povedal, že pokusy vytvoriť unipolárny svet neboli úspešné a že svetová rovnováha je postupne obnovovaná.

Šéf Kremľa už tento týždeň vyjadril nádej, že po januárovom nástupe Trumpa na post prezidenta dôjde k urovnaniu vzťahov Ruska a Spojených štátov, ktoré sú podľa jeho slov kľúčové nielen pre obe tieto krajiny, ale aj pre medzinárodnú stabilitu a bezpečnosť.
Putin uviedol, že s Trumpom sa v poslednom telefonáte zhodli, že "neuspokojivý stav vzťahov Ruska a USA by sa mal určite dať do poriadku". "Rusko je pripravené vyjsť svojmu partnerovi v ústrety," dodal v stredajšom vyjadrení.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow