16. október 2018. Vladimíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Putin varoval medzinárodné spoločenstvo, aby netlačilo na Severnú Kóreu

 19.10.2017 19.10.2017  

SOČI 19. októbra (WebNoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok varoval medzinárodné spoločenstvo, aby netlačilo príliš na Severnú Kóreu.
Hoci aj Rusko je podľa neho proti jadrovým ambíciám tejto krajiny, vzťahy s Pchjongjangom treba podľa neho riešiť prostredníctvom dialógu, "bez toho, že sa bude Severná Kórea zaháňať do kúta a že sa jej bude hroziť použitím sily". Putin to povedal v prejave k účastníkom každoroenej diskusie Valdajského klubu, ktorá sa koná v Soči.

Za Trumpove reakcie môže odpor oponentov

Putin reagoval podľa všetkého najmä na poznámky zo strany amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý sa proti severokórejskému režimu viackrát ostro ozval v príspevkoch na Twitteri. Trumpove poznámky boli pritom reakciou na opakované vyhlásenia zo strany severokórejského režimu, že zaútočí na Spojené štáty.

Odporúčame:Sme protiruskí, lebo Rusko proti nám vedie vojnu, vyhlásila americká veľvyslankyňa pri OSN

Pri inej téme sa však Putin amerického prezidenta zastal. Na otázku, či sa Rusko neobáva Trumpových prekvapivých a neočakávaných reakcií, Putin vyhlásil, že za takéto jeho reakcie môže "silný odpor" proti Trumpovi zo strany jeho domácich politických oponentov.

Zastal sa centrálnej vlády v Španielsku

Putin sa vyjadril aj k téme separatistických tendencií v Katalánsku, časť obyvateľov ktorého sa chce odtrhnúť od Španielska. Ruský prezident sa zastal centrálnej vlády v Madride a vyhlásil, že krízu okolo Katalánska treba riešiť v intenciách španielskych zákonov.
Zároveň však vyslovil presvedčenie, že separatistické tendencie v Katalánsku a inde v Európe sa výrazne posilnili po tom, čo európske krajiny v roku 2008 podporili odtrhnutie sa Kosova od Srbska, s čím sa Srbsko ani Rusko doteraz nezmeirili. Putin sa ohradil proti tomu, aby boli separatisti na akomkoľvek mieste považovaní za "bojovníkov za slobodu a demokraciu".
Viac k témam: Rusko, Severná Kórea, Vladimir PutinZdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Putin varoval medzinárodné spoločenstvo, aby netlačilo na Severnú Kóreu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow