24. august 2019. Bartolomej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Putin: Vzťahy Ruska s Ukrajinou sa skôr či neskôr zlepšia

SITA  23.12.2016 23.12.2016  

Vladimir Putin na svojej výročnej tlačovej konferencii v Kremeľskom paláci odpovedal aj na otázky týkajúce sa Spojených štátov. MOSKVA 23. decembra (WebNoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin v piatok na svojej výročnej tlačovej konferencii v Kremeľskom paláci vyjadril presvedčenie, že vzťahy Ruska s Ukrajinou sa "skôr či neskôr" znormalizujú. Most, ktorý sa stavia medzi Ruskom a Krymom, anektovaným Ruskom v roku 2014, podľa neho prispeje po zlepšení vzájomných vzťahov k rozvoju komerčných a humanitárnych stykov.

Putin sa vyjadril aj ku Trumpovi

Putin odpovedal aj na otázky týkajúce sa Spojených štátov. Pochválil novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý sa podľa jeho slov svojou kampaňou trafil do nálady amerických voličov, a odmietol obvinenia Bieleho domu, že Rusko zasiahlo do volieb v USA. Povedal, že Demokratická strana sa pokúša obviniť zo svojej volebnej porážky vonkajšie faktory, pretože sa nenaučila prehrávať dôstojne.
Ruský prezident pred vyše 1400 prítomnými novinármi vyhlásil, že chce mať s Donaldom Trumpom "obchodné a konštruktívne vzťahy, ktoré budú na prospech obom krajinám, Rusku i USA".

Priznal, že armáda USA je väčšia

Putin uviedol, že nevidí "nič nezvyčajné" na Trumpovom sľube posilniť americké jadrové sily. Zdôraznil, že ruská armáda je silnejšia ako akýkoľvek potenciálny agresor, aj keď priznal, že USA majú väčšiu armádu.
"V skutočnosti majú viac raketových striel, viac ponoriek a viac lietadlových lodí (ako Rusko), s tým nepolemizujeme, ale my sme jednoducho silnejší ako akýkoľvek agresor," povedal. Modernizácia ruskej armády podľa neho pomohla posilniť jadrové sily Ruska.
V úvode tlačovej konferencie Putin povedal, že ekonomika krajiny sa začala zotavovať. Tohtoročný očakávaný pokles o 0,6 až 0,7 percenta bude oveľa nižší ako vlaňajších 3,7 percenta. Niektoré sektory hospodárstva už vykazujú rast a rezervy ruskej centrálnej banky sa tento rok zvýšili. Tlačová konferencia sa po dvoch hodinách, na poludnie SEČ, skončila.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow