20. október 2020. Vendelín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Putin: Zabitie ruského veľvyslanca v Turecku je provokáciou

SITA  20.12.2016 20.12.2016  

Prezident Vladimir Putin tvrdí, že zabitie ruského veľvyslanca v Ankare má poškodiť rusko-turecké vzťahy.MOSKVA 20. decembra (WebNoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin odsúdil pondelkové zabitie ruského veľvyslanca v tureckej Ankare. Podľa Putina išlo o provokáciu, ktorej cieľom je poškodiť zlepšujúce sa vzťahy medzi Ruskom a Tureckom.

Putin označil Karlova za svojho priateľa a vynikajúceho diplomata

Ruského veľvyslanca v Turecku Andreja Karlova v pondelok na výstave fotografií v Ankare postrelil 22-ročný policajt. Diplomat následne zraneniam podľahol. "Tento zločin je nesporne provokáciou zameranou na narušenie procesu normalizácie rusko-tureckých vzťahov a mierového procesu v Sýrii," uviedol Putin.
Odporúčame:
Moskva bude podľa jeho slov reagovať zintenzívnením boja proti terorizmu a vynaloží všetko úsilie na vypátranie organizátorov útoku. Páchateľ počas streľby kričal islamistické heslá a hovoril o pomste za krviprelievanie v sýrskom Aleppe. Zosnulého Andreja Karlova Putin označil za svojho priateľa a vynikajúceho diplomata.

Vraždu odsúdila aj Bezpečnostná rada OSN

Zabitie veľvyslanca "tým najostrejším spôsobom" odsúdila aj Bezpečnostná rada OSN. Vyzvala tiež na vypátranie a potrestanie páchateľov, organizátorov a ďalších ľudí zapletených do útoku.
Vyhlásenie BR OSN zdôrazňuje, že terorizmus vo všetkých podobách je vážnou hrozbou pre medzinárodnú mier a bezpečnosť. Teroristické činy sú podľa členov rady neospravedlniteľné bez ohľadu na svoju motiváciu.
Najvyšší orgán OSN tiež vyjadril hlbokú sústrasť rodine zabitého ruského veľvyslanca Andreja Karlova i vláde v Moskve. Zdôraznil tiež, že nedotknuteľnosť zahraničných diplomatov je jedným z hlavných princípov medzinárodného práva.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow