19. december 2018. Judita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Rakúsko čakajú predčasné voľby, návrh opozičných strán podporili aj SPÖ a ÖVP z koalície

 15.5.2017 15.5.2017  

VIEDEŇ 15. mája (WebNoviny.sk) - V Rakúsku sa v októbri uskutočnia predčasné parlamentné voľby. Návrh z dielne štyroch opozičných strán sa rozhodli podporiť aj oba subjekty vládnej koalície - Sociálnodemokratická strana Rakúska (SPÖ) a Rakúska ľudová strana (ÖVP).
Na jednej zo sociálnych sietí o tom dnes informovali šéf parlamentnej frakcie SPÖ Andreas Schieder a dezignovaný líder ľudovcov z ÖVP Sebastian Kurz. Voľby by sa mali uskutočniť 8. alebo 15. októbra 2017.

Odporúčame:Sebastian Kurz je novým šéfom ÖVP, chce predčasné voľby v Rakúsku

Relatívne neskorší termín zdôvodňujú vo Viedni snahou o zabezpečenie dokončenia práce vyšetrovacej komisie v kauze stíhačiek Eurofighter, ktorá by pod vedením predstaviteľov opozičných subjektov Zelení a Slobodná strana Rakúska (FPÖ) mala objasniť okolnosti, ktoré viedli k doposiaľ najdrahšiemu a najkontroverznejšiemu nákupu alpskej republiky v zbrojárskej oblasti.
Text návrhu by mali teraz odobriť zhodne koaličné i opozičné strany, pričom sa očakáva, že by ho mohli predložiť parlamentu vo Viedni už v stredu.
Viac k témam: ÖVP Rakúska ľudová strana, Rakúsko, Sebastian Kurz, SPÖ Sociálnodemokratická strana RakúskaZdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko čakajú predčasné voľby, návrh opozičných strán podporili aj SPÖ a ÖVP z koalície © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow