5. december 2020. Oto. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Rakúsko zverejnilo slovo roka, má 51 písmen

SITA SITA SITA  10.12.2016 10.12.2016  

O prvenstve výrazu Bundespräsidentenstichwahlwiederholungsverschiebung rozhodlo 10-tisíc účastníkov ankety Ústavu pre výskum rakúskej nemčiny Univerzity v Grazi a tlačovej agentúry APA.
BRATISLAVA 10. decembra (WebNoviny.sk) - Rakúskym slovom roka 2016 sa stalo Bundespräsidentenstichwahlwiederholungsverschiebung, ktoré má dovedna 51 písmen.
Výraz možno preložiť ako "odloženie opakovaného druhého kola volieb spolkového prezidenta" a o jeho prvenstve rozhodlo 10-tisíc respondentov v ankete, ktorú usporiadal Ústav pre výskum rakúskej nemčiny Univerzity v Grazi v spolupráci s tlačovou agentúrou APA.
Za prvenstvom tohto dlhého slova stoja tohtoročné prezidentské voľby, ktorých prvé kolo sa uskutočnilo v apríli. Z neho do druhého kola postúpili dvaja kandidáti s najväčším počtom hlasov - bývalý predseda strany Zelených Alexander Van der Bellen a kandidát pravicovo-populistickej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Norbert Hofer.
Druhé kolo volieb sa konalo v máji, ale jeho výsledky pre rôzne nezrovnalosti anuloval ústavný súd. Termín opakovaného druhého kola pre chybné obálky na lístky pre korešpondenčné hlasovanie preložili z októbra na 4. decembra. V ňom napokon zvíťazil Van der Bellen.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow