13. november 2018. Stanislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

RegioJet na Slovensku nekončí, ide mu o dotácie, tvrdí SNS

SITA  5.1.2017 5.1.2017  

Slovensko podľa SNS nepotrebuje takýchto špekulatívnych podnikateľov, ktorí to, čo nie je až tak lukratívne nechajú na štát a vyberú si vopred iba istý zisk a profit.
BRATISLAVA 5. januára (WebNoviny.sk) - Súkromný český dopravca RegioJet na Slovensku nekončí, klame verejnosť a ide mu len o štátne dotácie. Myslí si to druhá najsilnejšia koaličná strana SNS. Tá sa ohradzuje voči vyjadreniam spomínaného súkromného dopravcu, ktorý vraj obviňuje jej predsedu Andreja Danka z nutnosti ukončiť prevádzku IC vlakov na trase Bratislava-Košice.
"Ak má uvedená spoločnosť pocit, že nezvláda podnikanie na Slovensku, nech hľadá vinníka vo vlastných radoch a nesnaží sa preniesť zodpovednosť za manažérske zlyhanie v osobe predsedu SNS," vyhlásili národniari.
Odporúčame:

Železnice sú na odchod RegioJetu pripravené, majú plán

Inštitút verejnej dopravy: RegioJet sa neustále len vyhráža

RegioJet nečakane končí na trase Bratislava - Košice

Slovensko podľa SNS nepotrebuje takýchto špekulatívnych podnikateľov, ktorí to, čo nie je až tak lukratívne nechajú na štát a vyberú si vopred iba istý zisk a profit. "My sme RegioJetu na Slovensku nezakázali podnikať a ani sme ho nevyzvali na to, aby opustil krajinu. Je to rozhodnutie samotnej spoločnosti, nie slovenskej vlády, nie Slovenskej republiky a už vôbec nie moje", zdôraznil Danko.
Súkromný dopravca RegioJet v utorok informoval, že prevádzku svojich expresných vlakov na trase Bratislava - Košice ukončí 31. januára tohto roku. Zdôvodnil to tým, že po rozhodnutí opäť zaviesť IC vlaky štátnej ZSSK na uvedenej trati nie je na trhu pre bezplatnú prepravu v dotovaných rýchlikoch dostatok platiacich cestujúcich na to, aby sa komerčné nedotované vlaky vo vnútroštátnej doprave na Slovensku uživili. RegioJet prevádzkuje vlaky medzi Bratislavou a Košicami od decembra 2014.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow