29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

RegioJet rozšíri vlakové spojenie medzi Prahou a Košicami

SITA  26.1.2017 26.1.2017  

Spoločnosť RegioJet k dvom terajším párom vlakov denne medzi Prahou a Košicami pridá od prvej zmeny cestovných poriadkov 26. februára tretí spoj.BRATISLAVA 26. januára (WebNoviny.sk) - Súkromný dopravca RegioJet zvýši počet vlakových spojov na trase medzi Prahou a Košicami. K dvom terajším párom vlakov denne pridá od prvej zmeny cestovných poriadkov 26. februára tretí spoj.
Ako spoločnosť vo štvrtok informovala, k dennému a nočnému vlaku pribudne ďalší, ktorý bude z Košíc vychádzať v skorých ranných hodinách a do Prahy príde na obed. V opačnom smere bude vlak vypravený z Prahy poobede, pričom do Košíc bude mať príchod krátko pred 23. hodinou. Železnice Slovenskej republiky pre RegioJet už potvrdili kapacitu dopravnej cesty.
Odporúčame:

Regulačný úrad už schválil nové cenové rozhodnutia

"Na slovenskom území budú mať nové spoje na trati Košice - Praha a späť zastávky okrem Košíc v Kysaku, Spišskej Novej Vsi, Poprade, Liptovskom Mikuláši, Ružomberku, vo Vrútkach, Žiline a Čadci," uviedol hovorca RegioJet-u Aleš Ondrůj. RegioJet aj po odchode vlakov z trasy Bratislava - Košice tak zachová vnútroštátne vlakové spojenie, napríklad medzi Žilinou a Košicami, trikrát denne v každom smere.
"RegioJet je najväčším železničným dopravcom na trase Košice - Praha a späť. Aktuálne svojimi vlakmi, ktoré premávajú so ziskom výhradne na komerčné riziko bez akéhokoľvek príspevku štátu, prepravuje denne na tejto trase dvetisíc až dvetisícpäťsto cestujúcich," dodal Ondrůj.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow