21. júl 2019. Daniel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Robert Fico mal prejav na sneme ČSSD, vyslúžil si potlesk postojačky

 11.3.2017 11.3.2017  

BRNO 11. marca (WebNoviny.sk) - Na výstavisku v Brne pokračoval v sobotu druhým dňom zjazd Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD). Strana si na ňom ešte v piatok zvolila nové vedenie a dnes schválila dlhodobý program, z ktorého budú vychádzať jej priority pre tohtoročné voľby do Poslaneckej snemovne, informovala česká spravodajská televízia ČT24.
Dlhodobý program pol roka pripravoval minister zahraničia Lubomír Zaorálek. Sociálna demokracia v dokumente napríklad kritizuje nízku úroveň daní. Dokumentom sa podľa Zaorálka prelína snaha regulovať ekonomickú moc a jej vplyv na politiku. Na 43 stranách sa píše aj o daniach, medziach privatizácie či o budúcnosti pracovného trhu v digitálnej ére.

Fico gratuloval medzi prvými

V dopoludňajšom bloku sa diskutovalo o kríze dôvery ľudí voči politike a demokracii. Delegátov ČSSD prostredníctvom videodkazu pozdravil rakúsky kancelár Christian Kern, popoludní potom aj slovenský premiér Robert Fico.
Fico, ktorý zastupoval v piatok českého premiéra Bohuslava Sobotku na neformálnom rokovaní špičiek 27 krajín EÚ bez Veľkej Británie, gratuloval Sobotkovi k znovuzvoleniu medzi prvými.
"Blahoželám k fantastickým výsledkom, ktoré dosahujete. A je potrebné hrdo a statočne povedať, že je to predovšetkým vďaka tomu, že tri roky vediete českú vládu. U nás na Slovensku vnímame Českú republiku ako oázu stability, prosperity, pokoja a dôveryhodnosti," vyhlásil Fico v Brne, citovala ho ČT24. Fico si za svoj prejav vyslúžil od delegátov ČSSD potlesk postojačky.

Pozitívny a silný zjazd

Bohuslav Sobotka poďakoval Robertovi Ficovi za podporu i za to, že ho zastupoval v piatok na summite EÚ. "Ale myslím, že to nebolo zložité, pretože naše krajiny majú jednak vynikajúce vzťahy, ale tiež veľmi podobné názory na množstvo otázok."
"Máme za sebou pozitívny a silný zjazd," zakončil Sobotka 39. zjazd ČSSD s tým, že katastrofické scenáre sa nenaplnili.
Premiér Sobotka v prvý deň zjazdu ČSSD v Brne obhájil funkciu predsedu strany po tom, ako získal 67 percent hlasov. Presadil aj svoju predstavu o tíme podpredsedov. Sobotkovou pravou rukou zostáva minister vnútra Milan Chovanec.
Viac k témam: Bohuslav Sobotka, Česká republika, Robert FicoZdroj: Webnoviny.sk - Robert Fico mal prejav na sneme ČSSD, vyslúžil si potlesk postojačky © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow