23. november 2020. Klement. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ropné štáty mimo OPEC-u znížia ťažbu o 558-tisíc barelov

SITA SITA SITA  12.12.2016 12.12.2016  

Redukcia ťažby štátmi, ktoré nie sú členmi Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), sa dohodla na obdobie šiestich mesiacov od 1. januára.VIEDEŇ 12. decembra (WebNoviny.sk) - Ropné štáty, ktoré nie sú členmi Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), súhlasili s tým, že zredukujú svoju ťažbu celkovo o 558 tis. barelov denne počas šesťmesačného obdobia od 1. januára.

Dohoda o obmedzení ťažby sa môže predĺžiť o ďalších šesť mesiacov. Oznámili to po schôdzke OPEC-u vo Viedni s predstaviteľmi Ruska a iných krajín, ktoré nie sú členmi kartelu. Saudskoarabský minister ropného priemyslu Khalid Al-Falih označil dohodu za "historickú" a konštatoval, že stabilizuje

S redukciou ťažby súhlasilo jedenásť krajín, ktoré nie sú členmi OPEC-u. Ide o Rusko, Azerbajdžan, Bahrajn, Brunej, Rovníkovú Guineu, Kazachstan, Malajziu, Mexiko, Omán, Sudán a Južný Sudán. Podľa generálneho tajomníka OPEC-u Mohammeda Barkindu sa očakáva, že veľkou časťou sa na znížení ťažby bude podieľať Rusko, ktoré spolupredsedalo sobotňajšej schôdzke.
Redukcia ťažby krajinami, ktoré nie sú členmi OPEC-u, je dodatočným obmedzením produkcie okrem zníženia ťažby o 1,2 mil. barelov denne, na ktorej sa 30. novembra tohto roka dohodli členovia kartelu. Pôvodne OPEC dúfal, že krajiny, ktoré nie sú členmi kartelu, znížia ťažbu o 600 tis. barelov denne.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow