26. október 2020. Demeter. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Rozhodovanie o žalobe Slovenska pre kvóty sa predĺži

SITA SITA SITA  2.12.2016 2.12.2016  

Slovensko podalo oficiálne žalobu pre migračné kvóty 2. decembra minulého roka, do sporu sa zapojilo veľa členských krajín a o téme vznikla celoeurópska diskusia.BRATISLAVA 2. decembra (WebNoviny.sk) – Rozhodnutie o slovenskej žalobe pre migračné kvóty by mohlo padnúť niekedy v lete budúceho roka. Uviedol to na tlačovej besede v Bratislave počas medzinárodnej konferencia Limity transparentnej justície na novinársku otázku predseda Súdneho dvora Európskej únie (EÚ) Koen Lenaerts. Zdôraznil, že v tomto prípade sa do sporu zapojilo veľa európskych štátov a o tejto téme vznikla celoeurópska diskusia. Vysvetlil, že k obsahu sporu sa nemôže vyjadrovať, keďže nie je ukončený.
Priblížil však, že vzhľadom na veľa zapojených štátov sa muselo dať vypracovať množstvo prekladov. Ešte bude musieť padnúť rozhodnutie, či sa týmto prípadom bude zaoberať veľká porota alebo panel desiatich sudcov. Potom príde čas na ústne vyjadrenia a ďalšie procedúry. V tomto prípade predseda súdu Súdneho dvora EÚ očakáva, že rozhodnutie nepadne v termíne 12-14 mesiacov, ako je bežné, ale bude potrebných asi šesť mesiacov navyše, dodal.
Slovensko podalo oficiálne žalobu 2. decembra minulého roka. Žalobu sme podali proti Rade Európskej únie pre prijatie rozhodnutia ministrov vnútra z 22. septembra o tzv. povinných kvótach, ktoré bolo prijaté väčšinovým hlasovaním napriek odporu niektorých členských štátov. Proti kvótam vtedy boli okrem Slovenska aj Česko, Maďarsko a Rumunsko. Žalobu okrem Slovenska podalo aj Maďarsko.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow