27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Rozprávka ANJEL PÁNA 2 láme rekordy v návštevnosti kín

SITA SITA SITA  7.12.2016 7.12.2016  

Pokračovanie dnes už kultovej sviatočnej rozprávky Anjel Pána malo v Čechách premiéru minulý týždeň.
Po nadšených ohlasoch kritikov, ktorí používali slová ako "znovuzrodenie českého filmu," je ďalším zadosťučinením pre tvorcov rekordná návštevnosť. Len za prvý víkend si film v Česku pozrelo viac ako 200 tisíc nadšených divákov.
Výborne hodnotené boli aj herecké výkony hlavných hrdinov, medzi ktorými nechýbajú ani slovenské hviezdy Vica Kerekes, Marián Labuda, Martin Huba, Roman Luknár a mnohí mladí nádejní slovenskí herci.
Za filmom s česko-slovenskou koprodukciou stojí RTVS a slovenská spoločnosť ATTACK FILM, ktorá už má na konte Českými levmi ocenený film Sedem zhavranelých bratov.
Sviatočnú rozprávku si diváci v kinách užijú aj vďaka výbornej filmovej hudbe z pera Ondřeja Brzobohatého, ktorú nahral Symfonický orchester Slovenského rozhlasu s interpretmi ako Karel Gott, Lucie Bílá, či Vojta Dyk, ktorí sa objavia i na filmovom plátne.
Na úspech rozprávky sa dokonca uzatvárali stávky. TIPSPORT prijal na návštevnosť filmu stávky za zhruba 90 tisíc českých korún. Radujú sa už tí, ktorí tipovali, že rozprávku za prvý víkend uvidí viac ako 150 tisíc divákov.
V hlavných úlohách príbehu, ktorý sa odohráva v čase adventu, sa stretneme s obľúbenou dvojicou – anjelom Petronelom a čertom Uriášom v podaní Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka. Ich nekonečné naťahovanie spôsobí, že sa vzácne jablko zo stromu Poznania zakotúľa z neba na Zem. Petronel s Uriášom se ocitnú v malom meste v predvečer sviatku svätého Mikuláša, kedy sú ulice plné čertovsko-anjelského hurhaja a mikulášskeho koledovania. Stretnú dievčatko Anežku a jej maminku (Vica Kerekes), ktoré nemajú práve šťastné obdobie. Keď im ale naša dvojica pomôže so svetskými starosťami, cesta k získaniu zázračného jablka Poznania je otvorená. Petronela s Uriášom čaká rada prekážok a dobrodružstiev, vďaka ktorým objavia to, čo má skutočnú hodnotu – lásku, priateľstvo a schopnosť̌ pomôcť̌ druhému v núdzi.
Slovenskí diváci si môžu vychutnať sviatočnú rozprávku Anjel pána 2 v kinách už od 8. decembra.
V slovenskom znení sa predstavia:

Marián Miezga - Petronel

Ľuboš Kostelný – Uriáš

Tatiana Pauhofová – Magdaléna

Bianca Bucková - Anička

Vladimír Kobielsky – Párkar

Martin Kaprálik – Mikuláš

Juraj Kemka – čert

Boris Farkaš – Koštiaľ

Roman Luknár - Herodes

Dušan Jamrich – Pán Boh

Andrea Karnasová - Panna Mária

Matej Landl - Richtár a iní

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow