20. január 2019. Dalibor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Rumuni objavili v kamióne s čokoládou desiatky Iračanov

SITA  31.12.2016 31.12.2016  

K odhaleniu nelegálne prepravovaných migrantov došlo v dunajskom prístave Giurgiu na rumunsko-bulharských hraniciach.BUKUREŠŤ 31. decembra (WebNoviny.sk) - Rumunskí pohraničníci objavili 48 irackých migrantov ukrytých v kamióne, ktorý mal podľa oficiálnych dokladov prepravovať čokoládu. K odhaleniu nelegálne prepravovaných migrantov došlo vo štvrtok večer v dunajskom prístave Giurgiu na rumunsko-bulharských hraniciach.
Kamión začali prehľadávať po tom, ako v ňom namerali vysokú úroveň oxidu uhličitého, teda plynu, ktorý je produktom dýchania živých organizmov. Namiesto deklarovaných krabíc s bulharskou čokoládou bolo v nákladnom priestore vozidla ukrytých 48 občanov Iraku, z toho 22 mužov, deväť žien a 17 detí vrátane jedného bábätka, oznámila v sobotu pohraničná polícia v Giurgiu.
Za volantom kamiónu sedel bulharský vodič, ktorý tvrdí, že o ukrytých Iračanoch nevedel. Podľa vlastných slov sa domnieval, že vezie náklad čokolády do Maďarska, kam sa podľa svojich výpovedí chceli dostať aj odhalení migranti.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow