15. január 2021. Dobroslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Rusi rozmiestnili pri západnej hranici nové armádne divízie

SITA SITA SITA  29.11.2016 29.11.2016  

Podľa ruského ministra obrany tvoria 70 percent nových divízií dobrovoľní vojaci, nepovedal však, koľko vojakov obe divízie majú.MOSKVA 29. novembra (WebNoviny.sk) - Ruská armáda oznámila, že dokončila rozmiestňovanie dvoch novozaložených divízií motorizovanej pechoty pri západných hraniciach krajiny.
Minister obrany Sergej Šojgu v utorok uviedol, že tieto divízie sú umiestnené v blízkosti hraníc Ruska s Ukrajinou a Bieloruskom, v Belgorodskej, Voronežskej a Smolenskej oblasti, informovala tlačová agentúra AP.
Podľa ministra tvoria 70 percent nových divízií dobrovoľní vojaci, nepovedal však, koľko vojakov obe divízie majú. Rusko si zachovalo jednoročnú povinnú vojenskú službu a na dlhšie funkčné obdobia si najíma vojakov na báze dobrovoľnosti, aby posilnilo svoje vojenské kapacity.
Šojgu povedal, že armáda postavila desiatky nových zariadení pre ubytovanie a výcvik vojakov. K rozmiestneniu posíl pri západných hraniciach došlo v čase pokračujúceho napätia medzi Ruskom a Západom po ruskej anexii Krymu a podpore proruských povstalcov na východe Ukrajiny.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow