21. november 2018. Elvíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Rusi sa sťahujú zo Sýrie, prvý odpláva Admiral Kuznecov

SITA  6.1.2017 6.1.2017  

Bezpečnostná rada OSN schválila v posledný deň uplynulého roka rezolúciu podporujúcu prímerie v Sýrii a začatie mierových rokovaní. MOSKVA 6. januára (Webnoviny.sk) - Ako prvý krok odsunu svojich jednotiek zo Sýrie sťahuje Rusko od sýrskeho pobrežia lietadlovú loď Admiral Kuznecov a niekoľko ďalších vojnových lodí z jej flotily, oznámil v piatok náčelník generálneho štábu ruskej armády Valerij Gerasimov.
Podľa ruskej tlačovej agentúry TASS generál uviedol, že "v zmysle rozhodnutia vrchného veliteľa ruských ozbrojených síl (prezidenta) Vladimira Putina začína ministerstvo obrany "sťahovať zoskupenie ozbrojených síl v Sýrii". Moskva je hlavným podporovateľom vlády a vojenských síl sýrskeho prezidenta Bašára Asada v občianskej vojne, ktorá už dlhší čas blízkovýchodnú Sýriu ničí a devastuje.
Bezpečnostná rada OSN schválila v posledný deň uplynulého roka rezolúciu podporujúcu prímerie v Sýrii a začatie mierových rokovaní. Ruskom navrhnutá rezolúcia predpokladá vytvorenie prechodnej sýrskej vlády, ktorá vyvedie túto krajinu z vojny.
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov sa domnieva, že do mierového procesu by sa mohli po inaugurácii novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa zapojiť aj USA. Najvyšší ruský diplomat by si takisto prial, aby sa na dialógu zúčastnili aj zástupcovia Egypta, Saudskej Arábie, Kataru, Iraku, Jordánska a OSN.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow