24. január 2019. Timotej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Rusi sťahujú svoje vojská z okolia Afrínu, na ktorý útočia Turci

 20.1.2018 20.1.2018  

MOSKVA 20. januára (WebNoviny.sk) - Ruská armáda sa v sobotu rozhodla stiahnuť vojakov, ktorých mala rozmiestnených v okolí sýrskeho mesta Afrín a premiestniť ich na iné miesto v Sýrii. Dôvodom je to, že na Afrín spustila v sobotu ofenzívu turecká armáda.
"Aby sme predišli prípadným provokáciám a vylúčili ohrozenie na životoch ruských vojakov, premiestňujeme operačnú skupinu Centra pre zmierenie bojujúcich strán z regiónu Afrínu," oznámilo v sobotu ruské ministerstvo obrany. Ministerstvo neuvádza, koľko ruských vojakov bolo doteraz v oblasti rozmiestnených.

Stíhačky leteli aj smerom na Afrín

Turecká armáda v sobotu začala s leteckými náletmi na Kurdov v susednej Sýrii.

Odporúčame:Aktualizované: Turci začali operáciu „Olivová ratolesť“, bombardujú Kurdov v Sýrii

Agentúra AP informovala, že jej spravodajca na turecko-sýrskych hraniciach videl smerom na sýrske mesto Afrín, ktoré majú v rukách Kurdi, letieť najmenej päť tureckých stíhačiek.
Krátko nato prišlo potvrdenie aj od samotných Kurdov, že turecké stíhačky už na mesto zaútočili. "Práve v tomto momente naše hrdinské ozbrojené sily spustili leteckú ofenzívu," oznámil turecký premiér Binali Yildirim.
Operácia"Olivová ratolesť"
Turecká armáda neskôr oznámila, že operácia sa volá "Olivová ratolesť" a je zameraná na "neutralizáciu kurdských bojovníkov v Sýrii" a na "záchranu miestneho obyvateľstva spod útlaku", ktorým údajne pod kurdskými bojovníkmi trpí.
Turecko podľa vyhlásenia armády plne rešpektuje územnú celistvosť Sýrie a útok na Afrín "prebieha v rámci napĺňania medzinárodného práva Turecka na sebaobranu".
Viac k témam: Islamský štát, Rusko, Sýria, TureckoZdroj: Webnoviny.sk - Rusi sťahujú svoje vojská z okolia Afrínu, na ktorý útočia Turci © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow