15. január 2021. Dobroslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Rusi sú imúnni voči populizmu a demagógii, tvrdí Putin

SITA SITA SITA  1.12.2016 1.12.2016  

Ruský prezident Vladimir Putin prisľúbil, že vedenie krajiny bude pokračovať v začatých zmenách v sociálnej sfére.
MOSKVA 1. decembra (WebNoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok v príhovore k poslancom oboch komôr Federálneho zhromaždenia uviedol, že "zmyslom našej politiky je starostlivosť o ľudí". V prejave sa vyjadril aj k rastu pôrodnosti v Rusku, pričom poukázal na opačný trend v mnohých európskych krajinách. Prisľúbil, že vedenie krajiny bude pokračovať v začatých zmenách v sociálnej sfére.

Hnev z minulosti netreba prenášať do súčasnosti

Putin zdôraznil, že "my sme jeden a jednotný národ a Rusko máme len jedno". V tejto súvislosti vyjadril znepokojenie z nárastu zlomových udalostí a konfliktov vyvolaných rozdielnosťou názorov v politickej, národnostnej či náboženskej sfére. "Veľmi dobre vieme, aké následky majú tzv. veľké otrasy," upozornil Putin. Poučiť z dejín sa musíme najmä v záujme zmierenia, vyhlásil ruský prezident a dodal, že "krivdy, hnev a urážky" z minulosti netreba prenášať do súčasnosti.
Putin vo svojom prejave vyzdvihol aj imúnnosť ruských občanov voči populizmu a demagógii. Zdôraznil tiež, že "nikto nemôže nikomu zakázať, aby si čokoľvek slobodne myslel". Dodal však, že "ak sa niekto považuje za pokrokovejšieho a inteligentnejšieho, musí k iným ľuďom pristupovať s rešpektom".

Vyzval úradníkov, aby problémy riešili ľudsky

Ruský prezident požiadal prítomných poslancov i vládnych úradníkov v regiónoch, aby ľuďom pomáhali riešiť ich problémy ľudsky, "neschovávali sa v kanceláriách", ale išli medzi ľudí, oboznamovali sa s ich problémami a brali do úvahy ich želania a priority. Vyzdvihol aj prácu dobrovoľníkov, najmä v oblasti ochrany životného prostredia či v sociálnej oblasti. Vyzval na zrušenie prekážok v práci dobrovoľníkov.
Vyjadril sa aj k septembrovým voľbách do Štátnej dumy, dolnej komory ruského parlamentu. Povedal, že návrat k zmiešanému systému hlasovania je krokom v ústrety verejnej mienke. Vyhlásil tiež, že Rusko bude pokračovať v "demokratickom kurze". Upozornil pritom, že osobitnú zodpovednosť nesie strana Jednotné Rusko, ktorá má na základe výsledkov septembrových volieb do Štátnej dumy ústavnú väčšinu. Ruský prezident v tejto súvislosti vyzdvihol aj rast vplyvu Štátnej dumy v ruskej spoločnosti.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow