15. január 2021. Dobroslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ruskí vojaci v Sýrii dostali tisíce ton vojenského materiálu

SITA SITA SITA  5.12.2016 5.12.2016  

V zásielkach boli rakety, strelivo, palivá a mazivá, potraviny a ďalšie položky. MOSKVA 5. decembra (Webnoviny.sk) - Ruské ministerstvo obrany dodalo svojim jednotkám dislokovaným v Sýrii už viac ako 710.000 ton vojenského materiálu. Ako uviedol námestník ministerstva obrany pre materiálno-technické zabezpečenie Dmitrij Bulgakov, v zásielkach boli rakety, strelivo, palivá a mazivá, potraviny a ďalšie položky.
Dodal, že na prepravu zásob bol vytvorený "unikátny logistický systém", ktorý zahŕňa všetky druhy dopravy, aké majú k dispozícii ruské ozbrojené sily a komerčné organizácie. Bulgakov dodal, že špecialisti NATO nazvali tento ruský systém zásobovania "sýrsky expres".
Bulgakov tiež v rozhovore pre denník Izvestija informoval o životných podmienkach vojakov na ruskej základni Humajmím v Sýrii, kde začala fungovať centrálna čerpacia stanica, na ktorej môže naraz tankovať 20 lietadiel. Vojaci majú k dispozícii jedálne, dva tradičné ruské kúpele, sklad technického zabezpečenia, sklady potravín a podobne. Spresnil, že aj pre raketovú divíziu S-300 bolo v sýrskom prístavnom meste Tartús vybudované vojenské mestečko so všetkou nutnou infraštruktúrou.
Podľa ruského generála súčasťou ruskej vojenskej misie v Sýrii je aj poskytovanie humanitárnej pomoci tamojšiemu civilnému obyvateľstvu. Spresnil, že doteraz medzi civilistami v 200 obciach a mestách Sýrie rozdistribuovaných približne 700 ton humanitárneho nákladu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow