22. júl 2019. Magdaléna. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Rusko pozastavilo lety všetkých lietadiel typu Tu-154

SITA  27.12.2016 27.12.2016  

V súčasnosti je v prevádzke obmedzený počet lietadiel Tu-154, takže pozastavenie ich využívania nespôsobí vážnejšie problémy.MOSKVA 27. decembra (WebNoviny.sk) - Rusko pozastavilo lety všetkých lietadiel Tu-154, až kým sa nevyšetria príčiny havárie stoja tohto typu, ktorý sa v nedeľu s zrútilo do Čierneho mora. Uviedla to dnes agentúra Interfax s odvolaním sa na zdroj z prostredia rezortu obrany.
Zdroj ďalej poznamenal, že v súčasnosti je v prevádzke obmedzený počet lietadiel Tu-154, takže pozastavenie ich využívania nespôsobí vážnejšie problémy.

PÁD LIETADLA S ALEXANDROVCAMI

Lietadlo ruského ministerstva obrany typu Tu-154, na ktorého palube bolo 92 ľudí, smerovalo na ruskú leteckú základňu Humajmím v sýrskej provincii Lázikíja, keď sa krátko po vzlietnutí z letiska v Soči zrútilo do Čierneho mora. Medzi pasažiermi sa nachádzali desiatky spevákov ruského svetoznámeho armádneho súboru Alexandrovovci vrátane vedúceho Valerija Chalilova, ale aj novinári a vojaci.
Záchranári, ktorí od nedele prehľadávajú miesto dopadu lietadla, už lokalizovali v mori časť jeho trupu, vyzdvihli z mora telá 13 obetí nešťastia a v utorok našli aj záznamník letových údajov (čiernu skrinku).
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow