29. november 2020. Vratko. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Rusko sa bude usilovať o udržanie mocenskej rovnováhy

SITA SITA SITA  18.11.2016 18.11.2016  

Mocenská rovnováha koncom štyridsiatych a v priebehu päťdesiatych rokov podľa ruského prezidenta Vladimira Putina pomohla svetu zabrániť veľkým ozbrojeným konfliktom.SOČI 18. novembra (WebNoviny.sk) - Rusko sa bude usilovať o udržanie strategickej mocenskej rovnováhy vo svete a bude pracovať na neutralizácii takých hrozieb, ako je budovanie systémov protiraketovej obrany či koncepcia prvého úderu. Podľa agentúry TASS to povedal dnes na stretnutí s predstaviteľmi rezortu obrany ruský prezident Vladimir Putin.
Odporúčame:

Litva sa obáva, že Putin v najbližšej dobe vyprovokuje NATO

"Naším cieľom je efektívna neutralizácia všetkých hrozieb pre bezpečnosť Ruska vrátane tých, ktoré súvisia s budovaním strategického systému protiraketovej obrany, koncepciou globálneho úderu či informačnými vojnami," povedal dnes v Soči ruský prezident.
"Budeme aj naďalej robiť všetko, čo je v našich silách, aby sme udržali strategickú mocenskú rovnováhu," uviedol Putin, pričom snahy narušiť túto rovnováhu označil za "extrémne nebezpečné". "Nezabúdajme, že táto mocenská rovnováha koncom štyridsiatych a v priebehu päťdesiatych rokov pomohla svetu zabrániť veľkým ozbrojeným konfliktom," dodal Putin.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow