19. september 2020. Konštantín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Rusko vracia úder, vypovie 35 amerických diplomatov

SITA  30.12.2016 30.12.2016  

Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov zdôraznil, že ide len o návrhy, ktoré ešte musí oficiálne schváliť ruský prezident Vladimir Putin. MOSKVA 30. decembra (WebNoviny.sk) - Rusko sa chystá vyhostiť 35 amerických diplomatov v reakcii na rovnaký krok zo strany administratívy prezidenta USA Baracka Obamu. Oznámil to v piatok šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov.
Obama uvalil vo štvrtok na Rusko nové sankcie ako odvetu za údajné zasahovanie do prezidentských volieb v USA. Americké ministerstvo zahraničných vecí súčasne nariadilo odchod 35 diplomatov z ruského veľvyslanectva vo Washingtone a konzulátu v San Franciscu.
Odporúčame:

Obama uvalil na Rusko nové sankcie, 35 diplomatov musí odísť

"Takéto kroky nemôžeme ponechať bez odpovede. Reciprocita je zákonom diplomacie i medzinárodných vzťahov," vyhlásil Lavrov. Rusko bude musieť opustiť 31 amerických diplomatov pôsobiacich na veľvyslanectve Moskve a štyria pracujúci na konzuláte v Petrohrade. Všetci budú označení za neželané osoby.
Americkému diplomatickému personálu má byť tiež - v reakcii na obdobný krok USA - zamedzený prístup k letnej dovolenkovej rezidencii a k skladovým priestorom neďaleko Moskvy. Lavrov zdôraznil, že ide len o návrhy, ktoré ešte musí oficiálne schváliť ruský prezident Vladimir Putin.
Ruskí predstavitelia popierajú obvinenia Obamovej vlády, že sa ruská vláda pokúšala prostredníctvom hackerských útokov ovplyvniť prezidentské voľby v USA. Americké tajné služby dospeli k záveru, že cieľom Ruska bolo pomôcť k víťazstvu Donaldovi Trumpovi, čo on sám označil za absurdné.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow