19. marec 2019. Jozef. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ruský minister zahraničia Lavrov odmieta obvinenia zo zásahu do amerických volieb

 17.2.2018 17.2.2018  

MNÍCHOV 17. februára (WebNoviny.sk) — Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov označil americké obvinenia skupiny Rusov v súvislosti s údajným zasahovaním do prezidentských volieb v USA za "táraniny".
Lavrov sa tak vyjadril v sobotu na bezpečnostnej konferencii v nemeckom Mníchove. Argumentoval, že ani podľa amerických predstaviteľov výsledky volieb neovplyvnila žiadna cudzia krajina. "Kým neuvidíme fakty, všetko ostatné sú len táraniny," vyhlásil šéf ruskej diplomacie.

Odporúčame:Zverejnením správy o vyšetrovaní Trumpa môže dôjsť k jeho mareniu a diskreditácii FBI

Úrad špeciálneho vyšetrovateľa Roberta Muellera v piatok obvinil zo snáh ovplyvňovať výsledok amerických prezidentských volieb v prospech ich neskoršieho víťaza Donalda Trumpa trinásť ruských občanov a tri ruské spoločnosti. Obvinení Rusi podľa vyšetrovateľov používali falošné identity, vystupovali na internete ako Američania a ich hlavným zámerom bolo "podnecovať konflikty v rámci politického systému Spojených štátov, okrem iného počas prezidentských volieb v roku 2016".
Viac k témam: Donald Trump, prezidentské voľby v USA, Sergej LavrovZdroj: Webnoviny.sk - Ruský minister zahraničia Lavrov odmieta obvinenia zo zásahu do amerických volieb © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow