24. január 2019. Timotej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ruský súd nariadil zavrieť nadáciu opozičného lídra Alexeja Navaľného

 22.1.2018 22.1.2018  

MOSKVA 22. januára (WebNoviny.sk) - Moskovský okresný sú nariadil uzavretie nadácie, ktorá zohrávala kľúčovú úlohu v kampani opozičného lídra Alexeja Navaľného.
Aktivista a jeho podporovatelia využívali nadáciu na prenajímanie priestorov a vyplácanie platov zamestnancov centrály jeho kampane, ktorú vedie vyše roka.

Odporúčame:Navaľnyj do boja s Putinom nemôže, súd mu zakázal kandidovať v prezidentských voľbách

Súd svojím verdiktom vyhovel žalobe prokurátorov, ktorí tvrdili, že v nadácii objavili viacero priestupkov. Riaditeľ Navaľného kampane Leonid Volkov na Twitteri uviedol, že je rozhodnutie súdu absurdné a plánujú sa voči nemu odvolať.
Navaľnyj, najvýraznejšia postava ruskej opozície, plánoval kandidovať v prezidentských voľbách, ktoré sa budú konať 18. marca.
Ústredná volebná komisia mu ale v decembri zakázala uchádzať sa o prezidentské kreslo, pričom svoj krok zdôvodnila jeho podmienečným odsúdením v kauze Kirovles. Navaľnyj v reakcii na zákaz kandidovať vyzval svojich podporovateľov na bojkot volieb.
Viac k témam: Alexej Navaľnyj, RuskoZdroj: Webnoviny.sk - Ruský súd nariadil zavrieť nadáciu opozičného lídra Alexeja Navaľného © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow