21. september 2020. Matúš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

S výstrahami sa roztrhlo vrece, v Tatrách bude víchrica

SITA  12.1.2017 12.1.2017  

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred silným vetrom, snežením, ľadovou povodňou, poľadovicou aj tvorbou snehových jazykov a závejov.BRATISLAVA 12. januára (WebNoviny.sk) - Na hrebeňoch Tatier bude v piatok opäť víchrica. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu 2. stupňa pred vetrom pre okresy Liptovský Mikuláš, Brezno a Poprad. Vietor tu dosiahne rýchlosť v priemere 25 až 28 m/s (90 až 100 km/h), v nárazoch až 32 - 39 m/s (115 - 140 km/h). Pre okresy Dolný Kubín, Tvrdošín, Ružomberok a Banská Bystrica platí výstraha 1. stupňa pred vetrom.
Snežiť bude v celej juhovýchodnej oblasti Slovenska, kde platí výstraha 1. stupňa. Meteorológovia očakávajú, že pribudne ďalších 20 až 40 centimetrov snehu. Na juhozápade Slovenska hrozí poľadovica, tvorbu snehových jazykov a závejov predpovedá SHMÚ na celom území Slovenska. Pre oba javy platí výstraha 1. stupňa.
SHMÚ vydal aj výstrahu 1. stupňa pred ľadovou povodňou pre sever a severovýchod Slovenska. Vzhľadom na nízke teploty vzduchu vznikajú na mnohých tokoch ľadové úkazy, ktoré môžu spôsobiť vzdutie vodných hladín, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia stupňa povodňovej aktivity. "V extrémnych situáciách môže dôjsť k vybreženiu tokov, ľady môžu upchávať menšie mostíky alebo priepusty na tokoch," varuje SHMÚ.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow