22. júl 2019. Magdaléna. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Samovražedný atentátnik sa odpálil na trhu v Maiduguri

SITA  26.12.2016 26.12.2016  

K zodpovednosti za útok sa zatiaľ nikto neprihlásil, ale má všetky znaky atentátov páchaných aktivistami islamistického hnutia Boko Haram, ktoré vzniklo práve v Maiduguri.MAIDUGURI 26. decembra (WebNoviny.sk) - Samovražedný atentátnik dnes zaútočil na trh s dobytkom v meste Maiduguri na severovýchode Nigérie, informovali očití svedkovia i polícia.
Polícia potvrdila smrť útočníka, ale o ďalších prípadných obetiach neinformovala. Podľa očitých svedkov utrpelo zranenia viacero ľudí. K zodpovednosti za útok sa zatiaľ nikto neprihlásil, ale má všetky znaky atentátov páchaných aktivistami islamistického hnutia Boko Haram, ktoré vzniklo práve v Maiduguri.
K útoku došlo len niekoľko dní po tom, ako nigérijský prezident Muhammadu Buhari uplynulú sobotu oznámil, že Boko Haram, ktorá v uplynulých rokoch bojovala za nastolenie islamského režimu na severovýchode Nigérie, prišla v piatok o svoju poslednú základňu.
Podľa Buhariho armáda vyhnala bojovníkov Boko Haram z tzv. Camp Zero - tábora ležiaceho v zalesnenej oblasti Sambisa. Džihádisti sú teraz podľa neho "na úteku a už nemajú žiadne miesto, kde by sa ukryli". Buhari vo svojom príhovore označil tento úspech za "dlho očakávanú a najradostnejšiu správu".
Ako však v tejto súvislosti upozornila agentúra AP, je stále nepravdepodobné, že by Nigéria v blízkej budúcnosti prestala byť dejiskom samovražedných bombových útokov či útokov na dediny alebo odľahlé stanovištia armády. Prívrženci Boko Haram v minulosti podnikali útoky aj v susednom Čade, Nigeri a Kamerune. Odhaduje sa, že od roku 2009 zomrelo pri útokoch týchto sunnitských fundamentalistov vyše 20 000 ľudí.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow