20. január 2021. Dalibor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Samovražedný atentátnik usmrtil v Jemene desiatky ľudí

SITA SITA SITA  10.12.2016 10.12.2016  

Páchateľ aktivoval výbušninu na svojom tele v okamihu, keď sa ocitol v blízkosti skupiny príslušníkov bezpečnostných zložiek, ktorí si do tábora prišli pre svoju mzdu.SANÁ 10. decembra (WebNoviny.sk) - Jemenské úrady v sobotu informovali, že explózia v blízkosti vojenského tábora v meste Aden na juhu krajiny si vyžiadala najmenej 45 obetí na životoch. Zranených bolo asi 50 osôb.
Podľa jemenských vládnych zdrojov incident bol samovražedným atentátom. Došlo k nemu pred bránou do vojenského tábora. Páchateľ aktivoval výbušninu na svojom tele v okamihu, keď sa ocitol v blízkosti skupiny príslušníkov bezpečnostných zložiek, ktorí si do tábora prišli pre svoju mzdu.
K zodpovednosti za útok sa zatiaľ nikto neprihlásil, ale podľa vládnych zdrojov je jeho scenár podobný atentátom spáchaným príslušníkmi teroristickej siete al-Káida.
Ozbrojený konflikt medzi vládnymi jednotkami a prevažne šiitskými povstalcami - húsíami - v Jemene trvá od roku 2014. Situáciu v krajine komplikujú aj výpady extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) a al-Káidy, ktoré sporadicky útočia na príslušníkov vládnej armády.
Aden je sídlom jemenskej vlády podporovanej Saudskou Arábiou. V posledných mesiacoch mesto zažilo niekoľko útokov, ktorých terčom boli najmä vládne bezpečnostné zložky. K väčšine týchto útokov sa prihlásili extrémisti z IS.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow