16. december 2018. Albína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Samovražedný atentátnik zaútočil v Kábule na konvoj NATO, zahynulo osem ľudí

 3.5.2017 3.5.2017  

KÁBUL 3. mája (WebNoviny.sk) - Na najmenej osem mŕtvych a 25 zranených civilistov stúpla bilancia samovražedného bombového útoku, ku ktorému došlo v stredu neďaleko veľvyslanectva USA v afganskom hlavnom meste Kábul. Medzi zranenými sú aj traja americkí vojaci, informovala agentúra AP.
Atentátnik s autom naloženým výbušninami zaútočil počas rannej dopravnej špičky na konvoj vozidiel jednotiek NATO v Afganistane. Výbuch zničil viacero civilných vozidiel vrátane niekoľkých mikrobusov. Traja zranení americkí vojaci nie sú v ohrození života a ich stav je stabilizovaný, uviedol hovorca misie NATO Rozhodná podpora.
K útoku za doteraz nikto neprihlásil. Na afganské i medzinárodné sily pôsobiace v krajine však dlhodobo útočí povstalecké hnutie Taliban, ktoré minulý týždeň spustilo každoročnú jarnú ofenzívu.
Od začiatku roka došlo v afganskej metropole k najmenej piatim veľkým bombovým útokom, pri ktorých zahynuli alebo utrpeli zranenia stovky civilistov a príslušníkov afganských bezpečnostných síl.
Viac k témam: Afganistan, Kábul, útokZdroj: Webnoviny.sk - Samovražedný atentátnik zaútočil v Kábule na konvoj NATO, zahynulo osem ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow