19. október 2018. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Saudská Arábia otvorí jemenské letisko Saná a prístav Hudajda, umožnia do krajiny dostať humanitárnu pomoc

 22.11.2017 22.11.2017  

KÁHIRA 22. novembra (WebNoviny.sk) - Koalícia vedená Saudskou Arábiou vo štvrtok otvorí jemenské hlavné medzinárodné letisko v meste Saná a prístav Hudajda, aby tak umožnila dostať do krajiny humanitárnu pomoc. Zástupcovia koalície, ktorá v Jemene bojuje proti tamojším povstalcom, to oznámili v stredu.

Odporúčame:OSN varuje pred humanitárnou katastrofou, ľudstvo taký hladomor nezažilo desaťročia

Saudská Arábia nedávno uzavrela vzdušné, vodné aj pozemné trasy do Jemenu po tom, ako tamojší povstalci vystrelili raketu na medzinárodné letisko v Rijáde. Armáde sa ju však podarilo zostreliť. Saudská Arábia aj USA tvrdia, že raketu povstalcom dodal Irán. Členovia povstaleckej skupiny Hútíov to však popreli.
OSN a humanitárne organizácie vyzvali koalíciu vedenú Saudskou Arábiou, aby im umožnila prístup do krajiny, ktorú trápi okrem iného extrémny hlad a choroby. Upozornili, že blokáda situáciu ešte zhorší.
Viac k témam: Egypt, humanitárna pomoc, Jemen, povstalci, Saudská ArábiaZdroj: Webnoviny.sk - Saudská Arábia otvorí jemenské letisko Saná a prístav Hudajda, umožnia do krajiny dostať humanitárnu pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow