24. január 2019. Timotej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Schulz chce rokovať s Merkelovou o koalícii, jej vznik je však stále otázny

 21.1.2018 21.1.2018  

BERLÍN 21. januára (WebNoviny.sk) - Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) si v nedeľu po niekoľko týždňov trvajúcej búrlivej debate odhlasovala, že chce začať koaličné rozhovory s Kresťanskodemokratickou úniou Nemecka/Kresťansko-sociálnou úniou Bavorska (CDU/CSU) nemeckej kancelárky Angely Merkelovej.

Vznik koalície je zdĺhavý proces

Za začatie koaličných rokovaní hlasovalo v nedeľu na straníckom kongrese v Bonne 362 delegátov, proti ich bolo 279. Stále to ešte neznamená, že koalícia medzi CDU/CSU a SPD vznikne. Ak aj budú koaličné rokovania úspešné a vzíde z nich návrh koaličnej zmluvy, tá bude ešte podliehať hlasovaniu poštou medzi všetkými 400-tisíc členmi SPD.

Odporúčame:Merkelová so Schulzom sa dohodli na utečenoch, ženských právach aj obnoviteľnej energii

Koaličné rokovania budú navyše podľa všetkého náročné. CDU/CSU a SPD sa totiž síce ešte pred víkendovým kongresom socialistov dohodli o jednotlivých bodoch programu prípadnej budúcej koalície, no podľa príhovorov čelných predstaviteľov SPD na kongrese v Bonne to vyzerá, že tieto programové body bude treba odznova prehodnocovať.

Schulz nechce limity pre príjem utečencov

CDU/CSU sa napríklad pôvodne dohodli na tom, že zavedú limit, ktorým obmedzia počet nových žiadateľov o azyl na 200-tisíc ročne. Predseda SPD Martin Schulz však na kongrese v Bonne vyhlásil, že SPD vstúpi do vlády len za predpokladu, ak horný limit na počet prijatých utečencov nebude existovať.
Viac k témam: Angela Merkelová, CDU Kresťanskodemokratická únia Nemecka, Martin Schulz, Nemecko, SPD Sociálnodemokratická strana NemeckaZdroj: Webnoviny.sk - Schulz chce rokovať s Merkelovou o koalícii, jej vznik je však stále otázny © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow